Белите свадбени цвеќиња ја симболизираат чистотата, невиноста и романтиката.

Многу стилови на свадби доаѓаат и си одат, но белата боја никогаш не излегува од мода, таа е класика.

Не сите невестински букети се кристално бели, постојат нијанси на крем, слонова коска и румени. 

Зелените листови се вообичаени со белите свадбени цветови. Широкиот спектар на бели цвеќиња значи дека нивните креатори може да создадат бели букети кои одговараат на било која тема или расположение.


Погледнте ги овие бели свадбени букети со разни нијанси и изберете го вашиот омилен.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKако да го разубавите просторот во секоја соба!
Следна објаваЗошто не смеете да го прескокнете појадокот?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР