Оваа празнична сезона, модната куќа Сен Лоран им подари на своите пријатели проекција на иконскиот филм “Убавицата на денот”, на шпанскиот режисер Луис Буњуел.

Филмот во кој глумеше Катрин Данев во 1967 година, доживеа по 50 години ново обновено емитување со поддршка на модната куќа Сен Лоран. Не само што е ова на некој начин заживување на големиот филмски хит снимен на камера од 35мм, туку ова е голем настан за модната куќа, бидејќи големата модна куќа Ив Сен Лорен ги креираше костимите за филмот.

На премиерата на филмот која се одржа во Музејот MoMA, Катрин Данев се појави во друштво со ќерката Кјара Мастројани, како и многу познати личности.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТорбата на LOUIS VUITTON “KEEPALL” е новиот моден хит!
Следна објава10 зимски хит парфеми!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР