За празниците кои следат, секоја домаќинка се труди да направи интересна новогодишна декорација и магичен амбиент за дружба со најблиските.

Покрај новогодишната елка и другите декоративни елементи во домот, секако дека  ќе припремите и интересни десерти, инспирирани од најубавиот период од годината, новогодишните празници.

Ние ќе ви предложиме неколку креативни идеи за декорирање на десерти кои може да ги послужите на новогодишната или божиќната трпеза. Инспирирајте се од нашите предлози и изненадете ги вашите блиски со вкусен и уникатен десерт.

 

Одлучете се за колачи, мафини и торта, послужете ги со љубов и внимание за вашето семејство и сето тоа, надополнете го со новогодишна декорација која ќе биде совршено празнична.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите хотели во Њу Орлеанс!
Следна објаваНајубави новогодишни фустани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР