Колекцијата на накит од познатата модна куќа Gucci со име Le Marché des Merveilles во слободен превод би можело да значи фабрика на чудата …

И навистина, не се знае кое што е поубаво, накитот создаден од Alesandro Mikele или фотографиите од кампањата кои изгледаат како слики од познатите фламански мајстори.

Главниот “виновник” за овие фантастични фотографии е фотографката Џулија Хета, која преку леќата на камерата успеала да го фати прекрасниот накит кој го красат  сафири, дијаманти, рубини, црниот оникс и опал.

Шведската фотографка успеала верно да го оживее сликарството на златното доба на Холандија на овие фотографии.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНови дизајнерски трендови за домот во 2019 година!
Следна објаваНова хит боја на коса за 2019 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР