Италијанскиот моден бренд Роберто Кавали ја ангажираше Кендал Џенер како заштитно лице за нивната кампања пролет-лето 2019 година.

Според Форбс, таа е најплатениот модел на светот, кој ги сруши сите рекорди оваа година во однос на приходите од модни ревии и рекламни кампањи, а таа сега додаде уште еден проект во своето портфолио.

Прекрасна бринета позира облечена во облека со смели принтови, кои се  карактеристика на модната куќа на Cavalli.

На една фотографија, Кендал е облечена во неверојатен кафтан со Mirror Snake Bag, додека на следната, таа носи впечатливи чизми со смели детали.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПетто издание на „Фестивал на тркала“!
Следна објаваНајдобрите хотели од мраз низ светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР