Велат “Никогаш немојте да бидете првата што ќе пристигне на забавата, ниту пак последната што ќе си замине дома. Појавете се пред полноќ во парчиња кои ќе остават траен впечаток под светлатa”.

Oваа зима, заборавете на сигурниот изглед, време е да блеснете! Одберете префинети модни парчиња од колекција “Bella Lure” кои ќе дадат акцент на женствениот сензибилитет и одмерена доза на заводливност.

Нека ова биде ваша стилска инспирација за новите почетоци!

Бренд амбасадор: Татјана Танева – Новаковска

Фризура и шминка: Зоран Шурбевски

Фотографија: Марко Марковски

Посебна благодарност до Nine West Makedonija Sigma Jewelry

Адора – FLATIRON Скопје

Целиот едиторијал може да го погледнете ТУКА

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖизел Бундшен во празнична кампања за Vivara!
Следна објаваНајдобри идеи за зимски маникир 2018/19!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР