8 главни трендови на модерни фустани за есен 2018 година

Ова не се само трендови за фустани, туку и за другите модни парчиња за есента 2018, но бидејќи фустаните се омилената облека за повеќето жени, ги одбравме фустаните кои најдобро ги прикажуваат трендовите.

Можеме да кажеме дека преку овие примери на фустани е претставена целата мода за есен 2018 година.

Земете во предвид, дека на фустаните на модните ревии трендовите се речиси секогаш претерани, но само поради причина да добијат на важност и да бидат забележани. Фустаните што ги наоѓате во продавниците се со многу поблаги кроеви и линии.

Фустани со необични кроеви

Пачворк фустани

Фустани со волани

Фустани – мантили

Фустани со спуштени ракави

Со крагни Долчевита

Дезен со есенско цвеќе

Металик фустани

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕнтериер: Модерен стил инспирирани од средината на минатиот век!
Следна објаваKако да го декорирате домот во белгиски стил?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР