Дизајнерот Марк Џејкобс го основал својот бренд во раните 80-ти години на минатиот век и токму тоа време е инспирација за неговата нова колекција.

Колекцијата за есен-зима 2018 е еден вид ремикс кој се состои од крзнени палта, карирани фустани, џемпери и маици, украсени со кристали и везени монистри. Марк Џејкобс предлага тренч мантили во металик сини бои, како и блејзери со тартан шара.

Кога се чантите во прашање, тие се од штепани ткаенини со големи златни детали, додека чевлите се модерни длабоки во бела боја, металик патики и патики со крзно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVera Wang: Нова Bridal колекција како од бајките!
Следна објаваПромоција на албумот „Синергија“ на Дуке Бојаџиев во Станица 26
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР