Новата колекција на венчаници за есен-зима 2019 е креирана за членови на кралските семејства или за невести кои сакаат да изгледаат како принцези од некоја модерна бајка.

Невестата на Vera Vang  ги избегнува стереотипите и се одлучува за златно-сребрена тантела која го покрива венчалниот фустан ‘Jacqueline’ или ја избира сината венчаница од тул ‘Athenais’.

Светликавите тијари и долгите плишани ленти, можат да се комбинираат со венчаниците од оваа прекрасна колекција.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„2 Cellos“ одржаа фантастичен концерт во Скопје
Следна објаваЕсенски ремикс во стилот на Марк Џејкобс!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР