Калвин Клајн, во својата понуда, има розеви гумени ракавици кои изгледаат неверојатно потсетуваат на гумените ракавици за чистење, а се продаваат по цена од 436 евра.
Најверојатно помисливте дека овие ракавици имаат некаква специјална моќ за да ја оправдаат оваа цена, но единствената информација објавена на веб-сајтот на Ssense е дека ракавиците се направени од 100 синтетички каучук, дека се розеви и имаат лого на Калвин Клајн со дополнителна текст.

Како што рече Раф Симонс од Келвин Клајн, овие ракавици се инспирирани од обединувањето на американскиот сон и американскиот хорор.
“И двете се дел од животот. Целата оваа колекција го слави тоа, го слави американскиот живот”, рече Симонс.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕнтериери: Ода на минимализмот!
Следна објаваДенес голема забава со Сашко Коцев од 18:00 до 19:30 часот во Скопје Сити Мол!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР