Новата  Versace колекција за пролет/ лето 2019 година, плени со силни бои и принтови.

За следната пролетна сезона, Versace препорачува лесни јакни со кариран принт.

На ревијата во Милано, публиката виде интересни фустани и здолништа изработени од најфина кожа во црвена и сина боја кои Donatela вешто го комбинира.

Исто така, присутна е и графиката, везот, како и неодминливиот леопард и змија принт, кои во Versace верзијата се во комбинации – црвено / сино или виолетово / црно.

Кога станува збор за кроевите, присутни се асиметричните.

И на крај, секако, Donatela Versace секогаш ги има најдобрите топ модели на ревијата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИдеи: Уникатно осветлување со природни гранки и делови од стебла!
Следна објаваИзложба во МоМА Њујорк – Архитектурата во Југославија 1948-1980 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР