Teddy (мече) – капут, е еден од најпопуларните модели на претстојната модна сезона кој ги освои модните трендсетерки низ целиот светот и нивните модни комбинации.

Трендот кој започна минатата година со лансирањето на Max Mara верзијата во камел нијанса, продолжува суверено да владее и ќе биде голем моден хит во претстојните зимски денови.

Меки, топли и во различни бои, можат да бидат чупави и мазни – овие капути се едноставно неодоливи.

Бундите од право крзно се passe, а Teddy капутите се изработени од вештачки материјали, но и од памук и вискоза, тие не се само моден тренд, туку прават навистина да се чувствувате пријатно и топло кога температурите паѓаат под нулата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСОРАБОТКА на LEVI’S® x JUSTIN TIMBERLAKE ЗА 2018 “FRESH LEAVES”
Следна објаваИдеи: Уникатно осветлување со природни гранки и делови од стебла!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР