За време на Модната недела во Њујорк, Марк Џејкобс претстави колекција која се фокусира на облека во сончеви пастелни тонови.

Многу карнети, деликатни тантели и светлечки материјали укажуваат на тоа дека Џејкобс беше инспириран од модата која беше многу популарна во 80-тите години. Иако не е толку позната и добро прифатена од модни критичари, поточно карактеризирана како најлоша епоха, модата на 80-тите се повеќе се враќа на сцената.

Џејкобс си игра со палетата на бои, како што се светло-жолта, пудресто розова, бебешко сина и боја на праска, комбинирајќи ги со неутрални тонови.

Модерни се панталони со широк ногавици, волуминозни топови, како и одела со машки крој. И украсите во косата се асоцираат на 80-тите, па тоа е шарпата, и задолжителен детаљ во косата.

За вечер, Џејкобс нуди фустани со живи, вибрантни нијанси.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се забрза растот на косата?
Следна објаваНајдобрите идеи за создавање на целосни бели ѕидови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР