Најголемите имиња на филмската индустрија прошетаа по црвениот тепих на 70-тото доделување на наградите Emmy.

Исто како и секоја година, покрај дискусиите за најдобрите филмови и серии се дискутираше и за тоа кој како е облечен. Познатите филмски диви дадоа се од себе за да блеснат на гламурозното доделување на наградите.

Оваа година доминираа фустаните во пастелни бои, светликави и бели фустани со дизајнерски потписи.

Scarlet JohanssonJessica Biel и Penelope Cruz (Chanel Haute Couture) беа едни од најдобро облечените дами, а имаа и нешто заедничко – сите тие носеа бели фустани.

За пастелни нијанси се одлучија Vanessa Kirby во Toma Ford и Alexis Bledel  во Delpozo.

Нешто похрабри од нив беа  Chrissy Teigen и Keri Russel во Zuhair Murad) кои одлучија да блеснат во вистинската смисла на зборот.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеколку причини зошто треба да имате цвеќиња во домот!
Следна објаваГлавните тениски ѕвезди и нивните омилени часовници!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР