Новата колекција на Ralph Lauren слави 50 години постоење на брендот. Инспирирана е од неминливиот стил на хероината која е во потрага по оригиналноста, која се состои од нејзиниот личен стил, еклектичните влијанија на кои таа е изложена, романтичните винтиџ парчиња и модерната софистицираност.

Одбележувајќи 50 години работа, креаторот Ralph Lauren нагласи дека ја слави жената  која има слобода да ја изрази и потенцира нејзината индивидуалност преку нејзината облека.

Фантастичната колекција вклучува џемпери од кашмир, кожни јакни, волнени панталони, блејзери, кадифени фустани со богат вез, пачворк фустани и здолништа, палта, капи, капи, чанти и чевли.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧудесна уметност на улиците во Техеран!
Следна објаваГрад кој треба да се посети Cádiz -Шпанија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР