Шик елеганцијата уште еднаш блесна во есенската колекција на шпанската модна куќа Massimo Dutti, која секогаш нѐ восхитува со квалитетот на материјалите и рафинираните силуети на секое модно парче облека.

Колекцијата претставена под името Stunder е наменета за претстојните студени  денови, а дизајнерите се обидоа да останат верни на овогодинешниот препознатлив дух на класиката и минимализмот, кој најдобро ја истакнува женската фигура.

Боите од колекцијата ја отсликуваат убавината на најромантичната сезона, а меѓу клучните парчиња на сезоната се издвојуваат класичните црни костуми, карираните сакоа, панталоните во различни бои и богати цветни дезени, кои идеално се комбинирани со елегантните капути од премиум кожа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗелена витаминска бомба за енергија преку цел ден!
Следна објаваЕсенски лисја како совршена домашна декорација!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР