Новата кампања на францускиот бренд Louis Vuitton вклучува голем број на манeнки кои ги носат шик креациите на Николас Гескиер.

Акцентот е на шик здолништа со средна должина, кратки јакни, горен дел со волумен како и на ултра-модерни торбички.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршени идеи за полици кои ви го олеснуваат животот!
Следна објаваВо Кина се појави зграда со најголем вештачки водопад!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР