Најновата кампања на брендот Гучи ги содржи Sylvie торбите, во речиси сите бои и форми, кои сега се достапни …

За фотографиите, италијанскиот моден бренд ја ангажираше наградуваната актерка Феј Данавеј и францускката пејачка, текстописец и актерка, Соко. Овие две ѕвезди позираа во луксузни средини, давајќи ни го на увид животот на ултра-богатите.

За да се прикаже врската помеѓу типичната холивудска мајка и ќерка, кампањата е исполнета со слики од убави окружуања, вклучувајќи раскошна лимузина, шопинг на познатиот Родео Драјв и уживање покрај базенот. Од гледна точка на Соко, можеме да видиме како се создадени овие фотографии. Sylvie торбата игра фиктивна улога во фотографиите, а може да се види во разни бои, како што се црвена, црна, кроко и така натаму.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 едноставни начини како домот да ви изгледа луксузно!
Следна објаваВечерва на Охридско лето: Музички концерт на „Синтезис“!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР