На многумина, споменувањето на папучите Биркенсток им ја крева косата на главата. Сметааат дека не се привлечни, а некои девојки велат дека не би ги облекле ни за жива глава!

Но во последниве години, тие почнаа се повеќе да им се допаѓаат, така да сега ја доживуваат вистинската кулминација во однос на популарноста. Речиси не постои бренд кој не го копираше нивниот анатомски дизајн, а овие нови папучи од брендот Луј Витон, се тие што го сакаме за летово.

 

 

Дизајнирани да бидат удобни, во комбинација на телешка кожа и анатомски ѓон, достапни се во три бои – светло розева, металик златни и класични, со LV монограм во кафена / црна боја.

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Дозволете си кафе пауза и искористете ги нејзините потенцијали”
Следна објаваИрина Тошева со новата модна колекција Утопија, лето ‘18
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР