Сите луксузни модни куќи се вратија на некој начин во 90-тите, инспирирани од повторното креирање на појас-чанти..

Готово да не постои фотографија на Instagram која нема барем една таква чанта.

Неодамна и Сен Лоран ги покажа своите нови модели, а најновите креации кои доаѓаат и од модната куќа Фенди се во оваа форма, во црна како и во црвена нијанса.

Оваа појас-чанта на Fendi доаѓа со големо златно лого кое е на местото на копчето за закопчување.

Тоа што е интересно, овие чанти можете да ги носите и преку рамениците, благодарение на синџирот што го добивате со купување на овој моден додаток. Значи, добивате појас и чанта. Два модни детали.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрада: сандали нагласени со гумени цвеќиња!
Следна објаваХороскоп за ден 28.05.2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР