Италијанскиот моден бренд Прада преку фотографиите за кампањата пролет / лето 2018, ни дава делумен вовед во оригиналните и автентични фустани.

На крајот на краиштата, ние сме навикнати на оригиналност кога доаѓа со потписот на Мијуча Прада.

За фантастичната кампања наречена “Reimagination”, беше задолжен тим од креативци како што се американскиот фотограф Итан Џејмс Грин, Алекс Вајт и уметничкиот директор Џовани Бјанко, додека на фотографиите се појавуваат познатите модели Лија Кадебе и Амбер Валета. Погледнете го видео клипот за кампањата

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 16.05.2018 година!
Следна објава5 европски дестинации кои се хит ова лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР