Lagerfeld е препознатлив по фасцинирачките трансформации на Grand Palais, а овојпат сите гости на модната ревија останаа без текст. Сценографијата ја красеше огромен брод “La Pausa”, со кој Karl Lagerfeld ги однесе гостите на уште едно патување низ историјата на оваа модна куќа. Ова е всушност директна референца на вилата во која Габриел Шанел ги поминувала своите лета на француската ривиера.

Наутичката тема, дизајнерот дополнително ја разигра преку опуштени спортски силуети и модни елементи од 1960-тите, со мини здолништа, беретки и Mary-Jane чевли со карактеристично ременче.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодни додатоци: Bottega Veneta – пастелни тонови за оваа пролет!
Следна објаваСрпските џез виртуози Душан Јевтовиќ и Васил Хаџиманов во Станица 26
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР