Доаѓаат две нови Intrecciato Knot торби …

За оваа пролет, брендот  Bottega Veneta ја претстави торбата Intrecciato Wingtip City Knot, како последно дополнување во својата серија City Knot.

Некои од нијансите кои се презентирани во ова ограничено издание се неутралната сива и виолетова. Како и сите други торби презентирани минатиот септември за време на претставување на колекцијата пролет 2018 година, овие торби имаат надворешни карактеристики на Bottega Veneta и City Knot. Вниманието е посветено на деталите што ги прави овие торби неверојатно убави и практични во исто време. Покрај тоа, овие торби доаѓаат со ремен кој се носи преку рамото или во раката.

 

Покрај тоа, во пролетната колекција, дебитираше и пастелната верзија на торбата Olimpia, достапна во две нијанси, праска и бронзена.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 14.05.2018 година!
Следна објаваChanel Cruise колекција за 2018/2019 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР