Новата пролетно – летна колекција 2018. на модниот бренд AKRIS, не освои со интересните кроеви и веселите уметнички дезени  на моделите. За оваа сезона брендот својата инспирација ја најде од американскиот архитект и дизајнер Александар Жирар.

Памучниот миди фустан во А линија без ракави, со вертикални дијамант линии како и  кашмир кардиганите во комбинација со уметничките принтови се по-класичните варијанти од оваа колекција.

Интересните цртежи кои се појавуваат на шалови, здолништа, пантолони, маици и сакоа, оставаат елегантен и нон шалантен уметнички впечаток.





Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГодишна изложба на студентите од ФЛУ!
Следна објаваХороскоп за ден 14.05.2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР