За ова лето луксузната модна куќа Шанел дебитира со облека специјално дизајнирана за плажа.

Иако Шанел лансираше костими за капење тука и таму, сега ја претстави комплетната линија посветена за плажа.

“Посветена на живот покрај морето, колекцијата Coco Beach ќе биде достапна само во одбрани продавници на Шанел, кои се лоцирани локално, покрај крајбрежните локации како што се Сен Тропе, Монако, Кан, Ница, Барселона и Капри”, се вели во соопштението на Шанел.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава Живот како авантура – новата кампања на Ray-Ban!
Следна објаваНов тренд: Фустани над фармерки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР