Оваа пролет, рекламната кампања на GUESS за линијата на костими за капење и долна облека, е направена од фотографии на атрактивни девојки Лиз Тарнер, Рејчел Мортенсон и Наталија Барулиќ.

Уживајќи во калифорниското сонце, моделите ја претставуваат сета сензуалност и заведување во колекцијата на новите костимите за капење GUESS.

Во палетата на бои доминира светло сината, портокаловата, розовата, но исто така и класичните црно-бели комбинации.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајмодерна боја за пролет 2018: деликатна розова!
Следна објава“Jane and Serge”-изложба на фотографии на славниот пар!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР