Италијанскиот моден бренд Ermanno Scervino е дефинитивен зависник, кога станува збор за карираниот дезен.

Тоа го докажа со најновата колекција за есен-зима 2018 година. Италијанскиот бренд ни претстави колекција која очигледна е инспирирана од шкотскиот кариран дезен.

Rock ‘n’ roll стилот е исто така препорака за следната сезона. Предлагајќи го шкотскиот дезен како постојан на модната сцена, италијанскиот дизајнерски бренд создаде модели, користејќи специјална пачворк техника.

Со многу остри линии, брендот во рамките на колекцијата ни прикажа машки кошули  изработени од волнен муслин, палта и тренерки со Prince of Wales дезенот.

Современите мажи во колекцијата исто така можат да најдат трикотажа на линии, како и карирани јакни. Кога се работи за дополнителни аксесоари, во понудата се кожни brogue чевли, чизми, патики и ремени со шкотска шара.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJeanne Hébuterne музата на Amedeo Modigliani!
Следна објаваТренд кујни: Двобојни елемeнти во кујната!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР