Шаловите се носат само околу вратот? Неточно. Модерниот пристап сега е многу поразличен. На улиците на модните центри оваа зима, се забележани модни комбинации во кои шаловите ја имаат главната улога, но, не околу вратот, туку преку рамената.

Оваа зима е придружена со неодолив интересен тренд. Шал преку рамото ќе ја направи секоја модна комбинација интересна и софистицирана.

Сепак, треба да внимавате на неколку работи. Не е доволно само да го префрлите шалот преку рамената и да мислите дека тоа е тоа. Шалот мора да го прицврстите, односно да го вметнете под ремененот на капутот, балонерот или дебелата винтијага.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилмови за Денот на вљубените!
Следна објаваТренд диета: Осумчасовна (16: 8) која дава извонредни резултати!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР