Емилио Пучи продолжува со идејата да презентира џет сет стил, преку неговата богата понуда.

Од кога Елизабет Тејлор, Лорин Бекол и Жаклин Кенеди Оназис го прославија брендот, Емилио Пучи стана препознатлив низ целиот свет со силна графика и живописна естетика.

Емилио Пучи комбинира тешки ткаенини со светли бои. Пучи ни нуди хеланки кои добро се комбинираат со џемпери во интензивни бои и шалови за уште поинтензиване ефект. Луѓето се уште дискутираат дали може или не, да се носат чорапи како панталони. Емилио Пучи е тука за да ја разјасни секоја конфузија која ја имате на таа тема.

Колекцијата Pre-Fall 2018 зрачи со неверојатна енергија која емитува радост и возбуда. Емилио Пучи уште еднаш понуди маестрална варијанта, како се комбинираат различни принтови. Не заборавајте да додадете жолта, розова и сина боја во вашата гардероба, за да бидете забележани. Впрочем, оваа колекција е доказ дека не мора да бидете елегантни само во мал црн фустан.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFENDI: Модна кампања пролет/лето 2018!
Следна објаваMeik Wiking, Lykke – шест клучни чинители за среќата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР