Брендот Фенди ангажираше две прекрасни моделки за својата модна кампања пролет/лето 2018 …

За фотографиите беше задолжен креативниот директор на брендот, Карл Лагерфелд, а моделите Тејлор Хил и Виторија Черети едноставно блескаат на студиските фотографии.

Инспириран од тропското расположение на колекцијата, Карл создаде фотографии кои се фокусирани на линиите, декорираните чанти и отворените рамења.

 

Тејлор и Виторија, имаат шик лежерни фризури со минимална количина на шминка.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСо граѓанско учество до посилно општество
Следна објаваЕмилио Пучи: Pre-Fall 2018 џет сет стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР