Новата пролетна кампања на брендот Mango гласи: “одете во природа и поврезете се со луѓето”!

Mango ја претстави својата нова кампања пролет / лето 2018, фокусирајќи се на интимност и блискост меѓу луѓето, а ја снимаше  Mario Sorrenti

Клучниот елемент на овој проект е hashtag #MangoGirls, преку кoj корисниците насекаде во светот можат да дадат лична интерпретација на колекцијата  на MANGO.

Модели: Amber Valletta, Anna Ewers, Noah Mills
Локација: Fuerteventura
Стилист: Elodie David
Фотографија и видео: Mario Sorrenti
Песна: Sea of Love – Cat Power
Фризура: Bob Recine
Шминка: Lisa Butler

погледнете го видеото….

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава3 најдобри парфеми за студени денови!
Следна објаваРенесансниот замок Розенберг во Копенхаген!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР