Заборавете на „Cream Soda Blond“ и „Root Beer“ нијансите. Хитот на Интернет сега е “Mulled Wine” коса.

Барате нова боја на коса за 2018 година? Интернетот не спие, а љубителите на авангардата, веќе сонуваат за брановидна коса во нијансите наречена “Mulled Wine Hair”.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКостимите за капење на Candice Swanepoel – ќе бидат хит на ова лето!
Следна објаваОтворена нова продавница на ЕВРОПА во Skopje City Mall
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР