Иако се уште е зима, Candice Swanepoel веќе ни подготви нешто убаво за летото.

Супермоделот стана дизајнер на костими за капење. Првата колекција на ангелот од Victoria’s Secret , веќе нè внесе во светот на соништата и топлото време.

Модели кои станаа модни дизајнери, станаа вообичаена работа овие денови. Во последниве неколку недели, Candice Swanepoel, повеќе пати ги презентираше поединечните парчиња од нејзината прва колекција на костими за капење, наречена ‘Tropic of C’.

Нашата прва мисла е дека ние веднаш треба да тргнеме во теретана, бидејќи овие костими за капење, кријат многу малку. Имено, секој модел има многу високи отвори на нозете и целосно ги откриваат колковите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСерија на фотографии за борба против сексизмот!
Следна објаваMulled Wine најновата боја на коса за 2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ