Секоја пролет и лето во колекциите на најпознатите модни брендови се појавуваат нови модели на балетанки.

Станаа класика, исто како и чевлите на високи пети на кои тешко може да им се одолее. Дизајнерите се обидуваат да презентираат различни модели секоја година, со полукружен врв, со еластични ленти, но и модели со остар врв, кои се актуелни неколку сезони.

Оваа пролет и лето се најмодерни балетанки со остар врв украсени со пертли, ленти или ремени околу зглобот.

Дури и познатиот “чевлар”  Christian Louboutin е маѓепсан со балетанките и ни претстави цела линија на балетанки за новата сезона.

Ако ја разгледаме понудата на модните брендови Зара, Манго и други, ќе видите дека балетанките со остри врвови исто така доминираат на полиците.

Одбравме 10 модели за вас, а некои од нив, ќе можете да ги најдете во продавниците и кај нас.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗимскиот тренд број еден – фустан со трегери!
Следна објаваЧеткар за првпат ќе настапи со септет од познати македонски музичари во Станица 26
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР