Како што се случува секоја сезона, така и во оваа, завладеа тренд од минатото…кој ќе ве врати дури во детството, а станува збор за фусатан со трегери.

Модните гуруа, или најпознатите светски блогерки, ги преплавија своите профили на Instagram со фустани со трегери и ни стана јасно дека повеќе не можеме да ги избегнеме, но, не ни сакаме.

Зимскиот тренд број еден, носете го со хулахопки во боја на кожа или во црна боја.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJEREMY SCOTT X MAC – забавна ретро колекција на шминка!
Следна објаваТоп 10 балетанки со остар врв!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР