Американскиот дизајнер Michael Kors објави, дека ќе престане да користи крзно во своите колекции за 2018 година. Оваа одлука исто така, се однесува и на брендот Jimmy Chooкупена од Kors во јули.

Но, љубителите на Michael Kors и неговите познати капути, нема да останат со празни раце. Современата технологија овозможува луксузно вештачко крзно, без никој да настрада во процесот на создавање.

Fur Free Alliance почнува да има се повеќе членови, а некои од брендовите кои целосно се откажале од крзно или тоа ќе го сторат во текот на следните неколку години се: Gucci, Ralph Lauren, Calvin Klein, Armani и Tommy Hilfiger.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВнимавајте – ова не се фотографии!
Следна објаваИнтересна приказна која стои зад овој убав ентериер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР