Интересно е што некои скапи парчиња може да изгледаат толку евтино, додека пак други со популани цени, допираат до другата крајност. Ова е бојата која без оглед на цената, секогаш изгледа скапоцено.

Сигурно се прашувате која е таа боја? Тоа е camel бојата. Токму оваа боја ќе му даде на секој парче облека нешто луксузно и високо квалитно, без оглед на цената.

Оваа боја е класика и ја носиме секоја година. Таа никогаш нема да стане невкусна  или надвор модата и тоа со добра причина. Независно од тоа што го носите и колку пари сте потрошиле за вашата модна комбинација, ако комбинирате со камел палто, панталони или елек, вие сте на добар пат, бидејќи изгледате како милион долари.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАнанас наместо елка!
Следна објава5 најубави надворешни базени во планински шуми !
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР