Откако се појави во кампањата Dior Resort 2018, младата и талентирана ѕвезда Џенифер Лоренс предизвика голем интерес …

Таа беше фотографирана под ведро небо, пред објективот  на Стаса Комаровски. Џенифер носи парчиња од ресорт колекцијата на овој бренд, дизајнирани од Марија Грација Кијури. Дваесет и шестгодишниот модел, ги импресионира сите сo шапките со широк обод, проsирните фустани и интригантниот накит.

Иако зимата штотуку пристигна, Џенифер уште сега не наведува да мечтаеме за топлите, ведри и сончеви денови, бохо фестивалите и безгрижните денови.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAndré Stummer – Совршен фото серијал од Алпите
Следна објаваШармантна викендица во Канада!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР