Модниот бренд Gucci и Alessandro Michele се победничката комбинација.

Само една недела по презентацијата на својата богата колекција Pre-Fall 2018, луксузниот бренд има уште повеќе изненадувања за сите нас. Alessandro е полн со иновативни идеи, а од доаѓањето во Gucci, тој постојано го менува текот на играта. За кампањата пролет 2018 година, Микеле повторно одлучи да се одлучи за поинаква насока.

Наместо да создаде серија фотографии за кампањата, тој се здружи со познатиот шпански уметник и илустратор Игнаси Монреал за да создаде неверојатни дигитални слики.

Во минатото, овој уметник веќе неколку пати соработуваше со модната куќа. Пролетната кампања 2018, наречена “Утописка фантазија”, всушност покажува модерни бајки. Извонредните модели на брендот Gucci се прикажани преку надреални слики кои ја покажуваат уметничката страна на брендот.

Делата се поделени на три теми: небо, море и земја. Алесандро и Монреал работеа на омилените бајки како “Снежана”, давајќи им современ твист. Како што се очекуваше, Gucci гламурот е во полн замав со рекламата

Нивниот модерен витез го проверува својот iPhone додека ја носи златната чанта од Gucci, која совршено се комбинира со неговиот оклоп. Модерната Снежана носи огромни очила и шик џемпер од ист стил.

Погледнете како тоа изгледа…


СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршен фустан за новогодишната ноќ од ZARA!
Следна објаваПочувствувајте ја празничната атмосфера и кога не сте расположени!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР