ОВЕН

Работа
Ги средувате сметките на крајот од годината и кога сè ќе се собере, оваа година не била лоша. Затоа оваа недела дозволете си малку забава и понимете си убаво за пречекот на Новата година. Вие тоа го заслужувате.

Љубов

Партнерот е со вас, иако оваа година имавте доста  расправии.

Здравје

Добро.

БИК

Работа
Новите планови веќе се подготвуваат за наредната година. Вие едноставно не можете да дочекате да ја испратите оваа година, во ваш стил и да се впуштите без страв во новата.

Љубов

На љубовен план, се е во припрема за новогодишната ноќ која ви носи нова магија.

Здравје
Добро се чувствувате.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа

Вам ви е потребна мала помош оваа недела, за да ги завршите работите до крај.

Љубов

Куќа, дом, саканата личност и чаша вино, тоа е се што ви треба.

Здравје

Вежбајте повеќе.

РАК

Работа

Кога ќе ги прегледате сите сметки, вие добро сте заработиле оваа година, а тоа значи дека насмевката ќе се врати вашето лице. Следниве денови ќе се препуштите на малку поголем предновогодишен шопинг.

Љубов

На љубовен план, се појавува нова личност.

Здравје

Пешачете повеќе.

ЛАВ

Работа

Крајот на годината покажа колку навистина вредите, а до тогаш добро се измачивте. Сепак,  добивате признанија за тоа. Добра година, добра недела.

Љубов
Една долга љубов заврши, оптимистичкото расположение ве води кон нова љубов.

Здравје
Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Работа
Новата работа ве прави среќни и го сакате тоа што го работите. Се трудите да бидете најдобри во тоа, посебно оваа недела.

Љубов
Партнерот повторно ви спрема изненадување, а вие не можете да ја дочекате новогодишната ноќ за да уживате со него.

Здравје
Намалете ги оброците

ВАГА

Работа
Егоцентричноста на вашиот колега може да ве доведе до лудило, спуштете ја топката.

Љубов

Личност од вашите соништа, влегува во вашиот живот.

Здравје
добро се чувствувате

ШКОРПИЈА

Работа

Завршивте сè што требаше да се направи и среќни влегувате во новата година.

Љубов
Иако немавте многу промени на љубовен план, време е за турбулентни промени веќе од следниот викенд.

Здравје
Престојувајте на свеж воздух.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Ги вративте долговите и сега сте подготвени да влезете во новата година и да правите нови планови.

Љубов

Љубовта ви цвета како и досега, ве чека краток пат.

Здравје

Добро

ЈАРЕЦ

Работа

Вие сте на вистинскиот пат кон успехот и реализацијата на сонот, само така продолжете.

Љубов

Партнерот е вашата најголема поддршка и ви дава голема љубов.

Здравје

Несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа

Оваа година многу работевте, а оваа недела слободно можете да и се предадете на новогодишната еуфоријата

Љубов

Вашата врска има потенцијал за иднина, а можеби и за брак.

Здравје

Чувствувате замор.

РИБИ

Работа

Долго време не сте биле под ваков притисок на работа. Од вас како премногу да се очекува. Бидете трпеливи, бидејќи вашиот труд ќе се исплати и конечно ќе имате можност да го привлечете внимание на себе.

Љубов

Во љубовта добро ви оди, дури и подобро отколку се надевавте.

Здравје

Се чувствувате добро оваа недела.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКавгите се најчести за време на празниците!
Следна објаваНајубавите библиотеки во Европа
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР