Новата година е на самиот праг и сите ние веќе размислуваме околу изборот на гардеробата што ќе ја облечеме за оваа пригода. Да заблескате во најлудата ноќ нашиот избор падна на црвената боја. Да, драги наши дами! Црвен фустан со кој нема да згрешите!

Црвената боја како да повеќе им одговара на бринетите и дамите со потемен тен, додека пак  дамите  со посветла боја на коса и тен, би требало да одберат некоја од нијансите на сината боја.

Во секој случај едно е сигурно, црвената боја носи во себе посебен импулс кој зрачи со страст, а во исто време е магична и секси, сензуална и привлечна. Посебно важни се модните додатоци за оваа боја како што се чевлите, ракавиците и накитот.

За крај, да не ја заборавиме самодовербата како еден од главните елементи при носењето на црвената. Таа секако во голема мера допринесува за зголемувањето на истата. Дочекајте ја новата година со стил. Облечете се во црвено!

Среќна нова 2018 година!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСами направете пакетче за себе и за најблиските!
Следна објаваМозаик во кујната е суптилен и богат декор во секоја смисла!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР