Капутот е есенцијално парче од женската гардероба, а изборот никогаш не бил подобар. Се носат различни модели, со принт или без него, тие на двојно закопчување, со појас на половината, капути од вештачко крзно или пак оние со леопард принт.

Добар капут е главно парче во зима за сите комбинации. Маже да е од твид, мохер, кашмир, вештачки материјали, до колена или долг, се до земјата.

Најважно од се, е да го изберете моделот кој најмногу одговара на вашата градба и на вашиот личен вкус. Една мала забелешка за сите жени, без оглед на трендот, имајте во предвид при купувањето на капут да го одберете оној кој најдобро ќе одговара со постоечката палета на бои кои ги имате во гардероберот, како и тоа, да биде квалитетен кој може да се носи повеќе сезони.

Исто така, кога е во прашање должината на капутот, ниските жени мора да одберат капути кои се пократки или со должина до колена, додека високите жени, можат да ги изберат сите должини.

Погледнете ја нашата галерија и инспирирајте се од најновите модели кои ги предлагаат светските модни куќи.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБританската фанк сензација The Haggis Horns во Скопје
Следна објаваПРОМОЦИЈА НА “ЕМИГРАНТКА” – Ирена Павлова Де ОДОРИКО!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР