По улиците на големите градови почесто ќе гледате големи димензии на јакни отколку на скијачките терени. Иако на прв поглед изгледаат како вистински вреќи, се испостави дека огромните зимски јакни, изгледаат апсолутно фантастично кога се носат во комбинација со здолништа украсени со пердуви, сатен чевли или панталони со монистра. Во овој случај, не заборавајте на секојдневните комбинации – со фармерки, спортски панталони или мини здолништа.

Сепак и во овој случај, мора да се грижите за модните додатоци. Предлагаме да бидат оригинални, во светли бои и незаборавни.

Ви претставувме неколку начини, како оваа есен и зима да изгледате стилски во голема јакна од пердуви.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCara Delevingne и Matt Smith во празничната видео кампања на Burberry!
Следна објаваMафини од јајца и зеленчук се совршен појадок или закуска!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР