Иако настапува само две години за “Victoria’s Secret Angel”, на ревијата која ќе се одржи за помалку од три недели во Шангај, Lais Ribeiro ќе го носи скапоцениот градник.

Victoria’s Secret откри дека овогодинешниот “Fantasy Bra” е направен од 18 каратно злато, покриено со дијаманти, сафири и син топаз.

“Fantasy Bra”, вреден 2 милиони долари, го дизајнираше Mouawad, а на пистата ќе прошета во  Lais Ribeiro, бразилски модел.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСлушнете како пее Blake Lively во новиот филм All I See Is You!
Следна објава4 најважни елементи за здрава коса!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР