Во потрага по инспирација, покрај Pinterest, често го следиме и Instagram. Тоа е место каде што можете да дознаете кои се актуелните модни хитови, но исто така и да најдете инспирација за некои нови модни комбинации. Освен дизајнерските, на Instagram, наоѓаме и некои подостапни парчиња кои се наоѓаат на полиците на продавниците кои ги сакаме, како што се , Zara, H&M или Mango, како и оние парчиња кои може да се најдат во веб-продавниците.

Еве каде можете да ги набавите модните парчињата кои го преплавија Instagram.

 Zara

Topshop

New Look

Asos

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаучете 7 вештини за само една недела!
Следна објаваУрбаните уметнички дела на Aryz
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР