Најмодерните јакни за следната сезона, се чини како да се вратија од 80-те: тие се светли, шарени и прилично кратки. Најмодерни се јакни во бела, жолта, светло сина и се разбира во црвена боја. Носете ги со широки фармерки, комотни џемпери и кошули, закопчани до вратот. Ако кратките јакни не ви се омилени, познатите брендови ве советуваат да купите јакна со должина под вашето колено оваа есен. Изберете модел што е украсен со смешни линии и натписи и со тридимензионална силуета..

Идеа за најсмелите и мајмодерните дами – огромни јакни во металик бои. Манго сугерира сребрени, додека  H&M за оваа есен се одлучи за јакна во златна боја.

Сребрена јакна – Mango Златна металик јакна – H&M

Модерна бела јакна со крзно – Bershka

Кратка црна јакна – H&M

Интересна јакна со качулка – Mango

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 додатоци кои ќе го претворат вашето купатило во спа зона!
Следна објаваОмилените парфеми на британското кралско семејство!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР