ОВЕН

РАБОТА – Бидете внимателни со кореспонденција, комуникација и документација до 22 септември, додека планетата Меркур е во ретрограден од. Може да очекувате појасна слика и подобри работни услови од 24-ти септември, кога планетата Плутон ќе оди директно и ќе ја промени енергијата во вашето поле на кариерата.

ЉУБОВ – Многу Овнови кои се во долги врски ќе сакаат да ја озаконат својата врска и бираат датум на венчавка!

ЗДРАВЈЕ – Добро се чувствувате оваа недела.

БИК

РАБОТА – Значително подобрување на финансиската ситуација ќе се почувствува од 22 септември, кога владетелот на вашите материјални добра планетата Меркур, почнува да се движи директно.

ЉУБОВ – Со излагањето на планетата Јупитер од вашето петто поле на љубов и љубовните врски и ретроградното движење на вашиот владетел на петтото поле, планетата Меркур, се до 22 септември, многу слободни Бикови ќе ја смират нивната емоционална и еротска енергија и страсните желби, за да се префрлат на полето на работа, студии и учење.

ЗДРАВЈЕ – Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА – Вашата планета Меркур се движи ретроградно, затоа бидете внимателни во комуникацијата и со документацијата, се до 22 септември.

ЉУБОВ – На една прослава, во последната седмица од септември, нема да останете рамнодушни кон една атрактивна Вага или суптилна Девица.

 ЗДРАВЈЕ – Повеќе вежбајте.
 
РАК
РАБОТА – Дилемата околу понудата и транзицијата на новото работно место може да ве доведе во непријатна ситуација и најверојатно ќе направите пауза од десетина денови од 19-ти до 28-ми септември.

ЉУБОВ – По долгиот период на додворување, во последните неколку дена од септември, ќе имате можност да се состанете и да направите поблизок контакт.

 ЗДРАВЈЕ – Повеќе прошетки.
ЛАВ

РАБОТА – Во овој период може да се потенцираат приватните активности врзани со маркетинг, медиуми, дизајн, градежништво и архитектура. Само напред.

ЉУБОВ – Вашата грижа, истрајност, љубов и учество во секојдневниот живот, полека ќе го смират вашиот партнер и ќе го натераат да ви се придружи емотивно.

ЗДРАВЈЕ – Вежбајте повеќе.

ДЕВИЦА

РАБОТА – Од 22 септември, кога вашата лична планета Меркур ќе оди директно и кога Сонцето ќе влезе во знакот на Вага и вашата втора куќа на материјални добра, ќе можете да го вратите угледот на вашата компанија со голем број отстапки и промени и да го започнете циклусот на финансиско закрепнување.

ЉУБОВ – Од 22 септември, кога вашата лична планета Меркур ќе оди директно, ќе го започнете процесот на емоционална и ментална рехабилитација, во која ќе ви треба мир и изолација.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ВАГА

РАБОТА – Невработените Ваги во последната декада од септември имаат можност да најдат работа и да се ангажираат. Среќно, бидејќи ова е ваша шанса!

ЉУБОВ – Во последната декада од месецот кога Сонцето е во вашиот знак, ќе го обновите и подобрите заедничкиот забавен и социјален живот. Тоа е она што го сакате.

ЗДРАВЈЕ – Главоболка.

ШКОРПИЈА

РАБОТА – Конечно, новата деловна ситуација ќе се покаже како многу корисна, бидејќи таа понатаму дополнително ќе ве надгради и ќе ви донесе поголеми месечни примања.

ЉУБОВ – Кон крајот на месецот, на едно предавање или на некој собир, ќе сретнете сродна личност, која ќе ја препознаете во претставникот на знакот Риба, Рак, Шкорпија или Вага.

ЗДРАВЈЕ – Повеќе пешачете.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА – Од 22 септември, кога вашата планета на кариера Меркур започнува со директна од, ќе склучите корисни договори кои ќе ви помогнат да продолжите со градење и проширување на вашиот бизнис.

ЉУБОВ – Се до 22 септември, планетата на вашите партнерските односи Меркур е во ретрограден од и ви создава вознемиреност, така што со партнерот се зачестени недоразбирањата, погрешни толкувања и доминира лоша организација.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА – Од 22 септември, вашето работно место ќе биде дефинирано, а вие ќе ја вратите силата и со новата енергија ќе пристапите кон работата.

ЉУБОВ – Заедничкото одење на кафе и ручеци, ќе ве натера да се зближите, а по кратко удварање преку смс пораки и едно вечерно излагање, ќе се најдете во топлата прегратка на вашиот колега или колешка..

ЗДРАВЈЕ – Главоболка.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА – Вам како да ви е малку одмор, па сте решиле да го продолжите малку повеќе за да ја соберете потребната енергија.

ЉУБОВ – Вашиот љубовен живот ќе биде сиромашен до 22 септември, додека планетата на вашите љубовни односи Меркур не тргне директно.

ЗДРАВЈЕ – Добро.

РИБИ

РАБОТА – Враќајќи се на работното место, бурите ќе се смират, а вие со вратената енергија и понатаму совесно ќе ја вршите својата работа.

ЉУБОВ – По некое време, ќе дозволите да ве обвијат емоциите на нежност и ќе се препуштите на магијата на љубовта.

ЗДРАВЈЕ – Ослободете го стресот преку спорт.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРазубавете го ентериерот со прекрасни сини драпери!
Следна објаваAlphonse Mucha| Artdeco style
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР