Jesenji trendovi: šik upadljive torbe

Есен е сезоната во која модата практично се “рециклира” – се враќаат сите претходни трендови, како што се мула папучите, каки панталоните, големите обетки … Торбите секако ја надополнуваат оваа листа, но се враќаат во голем стил. Впечатливи, весели и шокантни, торбите оваа есен ќе направат вистински “бум” кога станува збор за модата.

Од сјајни детали, до големини кои надминуваат некои постоечки граници, впечатливите торби по се изгледа, ќе го гледаме насекаде.

Ви претставуваме 6 модели на есенски торби…

торби со дезен на змијска кожаTorbe sa dezenom zmijske kože

впечатливи торбиSavršeni detalji

лежерни торбиLežerne torbe

со ремен од гитара

Kaiš od gitare

микро торби

Mikro-torbeлежерни клач торби за секој ден

Ležerne klač torbe za svaki dan

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСлатки кои предизвикуваат зависност!
Следна објаваНеколку фенг шиу совети за мал стан!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР