5 must-have modnih dodataka za ovu jesen

Модни додатоци кои ќе го надополнат вашиот тренч мантил и ќе ја разбијат монотонијата на есенските денови…

И оваа есен, дизајнерите презентираа голем број додатоци без кои било која модна комбинација е незамислива. Мешавина на винтиџ стил и смели парчиња кои ќе ја одбележат следната година.

Velike alke

 Големи алки
Трендот на деведесеттите години се враќа на голема врата. Време е повторно да ги носите вашите стари обетки!

Torbe sa resama

Торби со реси

Иако ресите заземаа централно место на модната сцена со години, се чини дека фокусот оваа година е ставен токму на мини-торбичките со овој дизајн.

“Старомодни” очила
Златно време за сите кои имаат проблеми со видот. Не плашете се да посегнете по поголеми, старомодни рамки.

Čizme sa šljokicama

 Чизми со светки

Родени “сестри” на металик кожните јакни. Бидете забележени на километар оддалеченост!

Beretke

Беретки

Крзнени, кожни или платнени, овие шик капи ќе ве претворат во Французинка за неколку секунди. Само ставете ги преку вашите локни – et voilà!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMango – цветна блуза!
Следна објаваЛуксузна куќа на дрво во Мексико!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР