Nova kampanja Karl Lagerfeld Paris

Новата кампања на брендот Карл Лагерфелд Париз за есен-зима 2017 година, ја прикажува манекенката Стела Максвел во сезонска облека, која е мешавина на европска елеганција со еден кул модерен твист.

Стела во новата кампања позира пред значајни знаменитости, како што е Ајфеловата кула. Лагерфелд ја гледа својата жена во шик парчиња, било да се работи за панталони, капути или кожни јакни.

Карл во новата кампања прикажува и модни додатоци во вид на торби, обувки, часовници и ешарпи. Колекцијата има доминантни препознатливи црно-бели комбинации, кои се тука и таму разбиени со некоја друга боја.

Клучните парчиња на колекцијата се естетски силни, исто како и креаторот кој ги потпишува.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваEl Fencing и Zoe Kravitz во кампања за Tiffany & Co!
Следна објаваЕве кога треба да го пиете првото кафе?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР